AFİX Allround ( Flanşlı İskele )

AFİX Allround (Flanşlı) iskele sistemleri 1940 yılında ilk defa Belçika’da, AFİX sistemlerinin in ilk kurucusu olan Belçikalı mühendis Tony Gram tarafından tasarlanmıştır. Flanşlı İskele Sistemi her türlü cephe çalışmalarında, sanat yapılarında, fabrika, silo yapımında, gemi yapım ve onarımlarında, baraj, tünel gibi yüksek perde inşaası ve bakımında, asansör boşluklarında ve döşeme altında taşıyıcı iskele olarak kullanılan çok amaçlı bir iskele sistemidir.

 

Flanşlı iskele , flanşlı dikme ve buna uygun kamalı yatay elemanlardan oluşur. Dikmelerdeki flanşların üzerine 8 âdete kadar yatay ve çapraz bağlantı yapılabilir.

 

SİSTEM ÖZELLİKLERİ
Döşeme altında taşıyıcı iskele ve cephelerde çalışma iskelesi olarak kullanılabilmektedir.
Kurulumu oldukça kolay olan bu sistem sadece çekiç kullanılarak hem herkes tarafından kolayca kullanılabilir, hem de montaj ve söküm sırasında zamandan tasarruf sağlar. Kurtağzı geçişi ile dairesel flanşa bağlantı yapılır ve kama ile montaj tamamlanır.
Yatay ve düşey elemanlar TS-EN 12810-12811 kalite belgeli Ø 48,3 / 3,2 mm  et kalığında  üretilmektedir.
Dikey elemanlarda 10 mm kalınlığında flanş kullanılmaktadır.

Yatay elemanlarda saçtan veya dökme demirden kurtağzı kullanılmaktadır. Kama kalınlığı 10 mm dir.
Tabana yerleştirilen ayarlanabilir ayak ile iskelenin yüksekliği hassas bir biçimde ayarlanarak her türlü eğimli arazide rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Standart ölçülerdeki elemanları ve düşey elemanların kendi ekseni etrafında Çok yönlü benzersiz bağlantı tekniği sayesinde Allround (Flanş) düğümü ile 360 derece dönüş özelliği sayesinde her türlü mimariye uygulanabilme özelliğine sahiptir.

Sistem 100 mikron sıcak daldırma galvanizle kaplama ile son derece uzun ömürlüdür.
Üretiminde otomatik gaz altı kaynak makinesi kullanılmaktadır Bu İskele sistemi, İskeleyi kuracak çalışanlara ve üzerinde çalışacaklara her türlü yapısal alanda kolayca kurulum ve tam iş güvenliği konusunda inanılmaz kolaylık ve esneklikler sağlamaktadır.
Ayrıca saatte 600 m tam otomatik çelik kalas üretimimiz mevcuttur. Müşterilerimizden talep olduğu takdirde isteğe özel çelik kalas üretimimiz mevcuttur.